Czym się zajmujemy

3f88b397e69e16458dc8ffa961530328

Oferujemy panele firmy Longi w technologii Half-cut.

 

Jakie są zalety technologii Half-cut w modułach fotowoltaicznych?

Moduł 360W Longi jest zbudowany na bazie ogniw Half-cut, co na dzień dzisiejszy jest szeroko wykorzystywaną technologią w modułach o najwyższych dostępnych mocach. Dzięki cięciu ogniw na pół uzyskujemy o połowę niższy prąd roboczy, co obniża opór elektryczny oraz straty wewnętrzne, a generowana moc zwiększa się o 2%.

Dodatkową korzyścią jest ich odporność na efekt hot spotu. W czasie punktowego zacienienia nie nagrzewają się aż tak, jak ogniwa pełnowymiarowe, co minimalizuje ryzyko powstania trwałych uszkodzeń wywołanych temperaturą. Zaletą, która często przeważa przy wyborze technologii Half-cut, jest niższa podatność na zmniejszenie mocy spowodowane zacienieniem. Dzięki unikalnemu sposobowi łączenia ogniw, w sytuacji częściowego zacieniania wzdłuż krótszej krawędzi modułu traci on tylko połowę swojej mocy, podczas gdy w tych samych warunkach moc modułu 60 ogniwowego spada do zera.

Dla mniej wymagających klientów posiadamy duży wybór paneli polikrystalicznych. Dla bardziej wymagających markowe panele firm Sharp, LG i innych.

Zapraszamy do naszej galerii, gdzie znajdziecie Państwo zdjęcia z naszych realizacji.